اگر فرزندان کوچک در خانه دارید ممکن است با صحنۀ دیوار‌های خط خطی شده با انواع خودکار‌ها، مداد شعمی‌ها، مدادرنگی‌ها و لوازم آرایشی روبرو شوید. حتی اگر فرزندان کوچکی نداشته باشید، با گذشت زمان دیوار‌های شما کثیف می‌شوند. این رگه‌های کثیفی که بر‌ روی دیوار به وجود می‌آیند دیوار‌ها را زشت نشان می‌دهند. با این حال برای تمیز کردن دیوار رنگ شده لازم نیست که آن را با رنگ دیگری بپوشانید. خوشبختانه به کمک راهکارهایی می‌‌توان از شر لکه‌های ایجاد شده روی دیوار رنگ شده، راحت شوید. پس آرامش خود را حفظ کرده و در ادامه با ما همراه باشید در اینجا تمام آن چیزی که برای تمیز کردن دیوار رنگ شده لازم است را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

دیوار را گرد‌گیری کنید

 لازمه تمیز کردن دیوار رنگ شده در قدم اول پاک کردن گردوغبار از دیوار است. برای گرد‌گیری می‌توان از یک دستمال و یا جارو‌برقی استفاده کرد. اگر می‌خواهید یک قسمت از دیوار را که کثیف شده، پاک کنید فقط آن قسمت نیاز به گردگیری دارد.

از یک اسفنج استفاده کنید

در اغلب موارد تنها چیزی که برای  تمیز کردن دیوار رنگ شده نیاز دارید  استفاده از یک اسفنج، صابون و آب گرم است . به خاطر داشته باشید که پد‌های تمیز کردنی برای این کار مناسب نیستد . تنها کاری که باید انجام دهید این است که  اسفنج را درون آب فرو برده سپس روی لکه بکشید. اغلب لکه‌ها با این روش از بین می‌روند. قبل از شستن دیوار باید دو هفته پس از نقاشی صبر کنید تا رنگ دیوار به طور کامل خشک شود.

به آرامی لکه را مالش دهید

آب گرم وصابون معمولاً باعث خراب شدن رنگ نمی‌شوند. اما برای اطمینان بیشتر ابتدا در قسمت کوچکی از دیوار آن را امتحان کنید. اگر رنگ از کیفیت خوبی برخوردار باشد، می‌توان با حرکت دورانی کمی آن را مالش داد تا لکه‌ها پاک شوند. این روش برای تمیز کردن دیوار رنگ شده بسیار موثر است. برای پاک کردن لکه‌های دیگری مانند لکه مداد، مداد رنگی و یا خودکار، باید روش‌های دیگری را انتخاب کرد.

 برای لکه‌های سخت‌تر می‌توانید از یک پاک کننده چند منظوره و یا جوش شیرین رقیق شده با آب را امتحان کنید. برای تمیز کردن دیوار رنگ شده کافی است که دوباره اسفنج را آغشته به محلول کرده و به صورت دورانی بر‌روی لکه حرکت دهید. در هنگام تمیز کردن دیوار رنگ شده نباید از محصولاتی که حاوی الکل هستند، استفاده شود. چون باعث شکستن رنگ و ایجاد اثر لکه روی دیوار می‌شود. تمیز کردن دیوار ممکن است باعث خراشیده شدن و یا کدر شدن رنگ شود به همین دلیل باید بیشتر مراقب باشید.

به طور مرتب دیوار را تمیز کنید

تمیز کردن منظم دیوار رنگ شده به ماندگاری بیشتر رنگ کمک می‌کند. برای حفظ ماندگاری نیازی به شستشوی کامل ندارید. با استفاده از جارو‌برقی می‌توانید دیوار را به طور منظم تمیز کرده و کیفیت رنگ دیوار خود را مانند روز اول حفظ کنید.

سخن پایانی تمیز کردن دیوار رنگ شده

شاید اولین راهکاری که برای تمیز کردن دیوار رنگ شده به نظر می‌رسد پوشاندن آن با یک رنگ دیگر باشد. اما این کار ممکن است هزینه‌‌های زیادی برای شما داشته باشد. با این حال اگر شما هم به دنبال چند راهکار ساده و مقرون به صرفه برای تمیز کردن دیوار رنگ شده هستید، می‌توانید از این راهکار‌‌ها استفاده کنید و از دیوار‌های تمیز و بدون لکه لذت ببرید.

کلمه کلیدی: تمیز کردن دیوار رنگ شده